DomůRady a NávodyZinkorot jako alternativa při nedostatku zinku v těle

Zinkorot jako alternativa při nedostatku zinku v těle

Zinkorot se v praxi používá jako alternativní zdroj doplňování zinku v lidském organismu v případě, že není možné zajistit dostatečné množství zinku v běžné stravě. Zinek je důležitý například pro správný vývoj mozku a jeho fungování a jeho nedostatek nebo nadbytek se projevuje například abnormálním vývojem centrální nervové soustavy a vznikem neurologických onemocnění.

Má také pozitivní vliv na fungování imunitního systému, protože zinek je nezbytný pro tvorbu některých proteinů, které se podílejí na imunitě. Doplňky stravy s obsahem zinku lze použít k odstranění nedostatku zinku u dospělých i dětí a také u těhotných žen. Je důležité si uvědomit, že by měl být užíván pouze na základě doporučení a pod dohledem kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Kdy lze Zinkorot použít v praxi?

Zinek hraje důležitou roli například ve správné funkci imunitního systému, integritě kůže, hojení ran, dobré chuti a čichu, funkci štítné žlázy, růstu a vývoji těla, dozrávání varlat u mužů a také řídí energetické procesy a metabolismus glukózy a cukrů a pomáhá neurologickým funkcím a působení inzulínu. Zinkorot se podává v případech, kdy nejsme schopni zajistit potřebný přísun zinku běžnou stravou. To může být v případech malabsorpčních syndromů, jako je Crohnova choroba, celiakie a nedostatečnost slinivky břišní. Doporučuje se také u osob s vysokým rizikem nedostatku zinku v důsledku chronických infekcí nebo stresu, protože ovlivňuje vstřebávání a dostupnost zinku.

Kdo může užívat Zinkorot?

Zinkorot mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let a děti od 6 let. Přípravek se však nedoporučuje těhotným a kojícím ženám ani dětem do 6 let. Stejně jako u všech léků, i u tohoto se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, i když se nemusí vyskytnout u každého pacienta. Proto se o jeho užívání a kombinování s jinými léky vždy poraďte s lékařem. 

Je důležité si uvědomit, že přípravek Zinkorot by se neměl užívat společně s jinými multivitaminovými nebo minerálními doplňky, protože by to mohlo vést k příjmu nadměrného množství některých vitaminů a minerálů. Kromě toho je třeba se při užívání přípravku Zinkorot vyvarovat konzumace alkoholu.

Zdroj: elements.envato

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek