DomůRady a NávodyNehynoucí sláva Patagonia fleecu

Nehynoucí sláva Patagonia fleecu

Fleece, dítě Patagonie, letos bude slavit 52 let od svého vynálezu. V roce 1970 to byla továrna firmy Malden Mills, kde ve spolupráci s Patagonií fleece spatřil světlo světa. Společně uvedli na trh jeho první verzi – Synchilla fleece.

Technologický pokrok od té doby fleece neustále vylepšuje a madam Synchilla, hebká jako činčila, se tak stala nestárnoucí ikonou Patagonie. Má své nezastupitelné místo ve fleecové rodině spolu s takovými členy, jako je Better sweater, Retro-Pile, Micro-D, Woolyester, Sherpa nebo Retro-X fleece. Každý z nich má svá specifika, ale určitě mají i něco společného: všechny jsou měkoučké a hřejí jak jen vládnou. A že vládnou dost! 

V Patagonii fleecce budeš jako v teploučké dece, s tím rozdílem, že nemusíš sedět doma na gauči. Fleecová bunda je nezbytnou výbavou například pro turisty – ideální na chladné večery, kdy potřebuješ trochu tepla navíc, ale nechceš v batohu vláčet nic příliš těžkého.

Název Synchilla vznikl jako kombinace slov syntetická+činčila. Má hustou a sametovou texturu, ale je lehká a velmi trvanlivá. Lidé milují klasiku Synchilla Snap-T. Jedná se o teplý fleecový pulovr se stojatým límcem a osvědčeným Patagonia designem se zapínáním vpředu na čtyři druky. Léga a elastické lemy kolem límce a rukávů mívají odlišné barvy než pulovr.

Samotná Patagonia doporučuje Synchilla Snap-T jako volnočasový kousek, nejde totiž vysloveně o funkční oděv. Fleece není 100% větruodolný, ani nevyniká prodyšností, která je nutná při vysokém výkonu. Jak píší na testovacím portálu outdoorgearlab, Snap-T je oblíbený hlavně pro své pohodlí a styl a už léta je klasickým základem Patagonie. Je to úžasný kousek k relaxaci po dobrodružství a vyprávění o zajímavostech a neštěstích u táboráku. Pokud se ale chystáš na náročnější pohybovou či sportovní aktivitu, doporučují techničtější fleece, který bude lépe dýchat a vrstvit se. Poznámka: Patagonia vyrábí i takové, jako například slavný R1® fleece.

Z uživatelských recenzí víme, že lidé oceňují na pulovru Synchilla Snap-T hlavně teploučký materiál a pohodlnost. Někteří píší, že v této fleecce žijí doslova celý rok. A důležitá je i trvanlivost a snadná údržba: fleece se lehce pere a velmi rychle schne. Férová výroba z recyklovaného polyesteru je u Patagonie již klasická třešnička na dortu.

Vyber si svou syntetickou činčilu na chladné večery nejbližší dekády zde: https://wilderoben.com/en/module/iqitsearch/searchiqit?s=synchilla

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek