DomůRady a NávodyDřevěné parkety nebo koberec - výhody a nevýhody

Dřevěné parkety nebo koberec – výhody a nevýhody

Každý typ podlahy má své klady a zápory. Pokud se nemůžete rozhodnout, který povrch je pro vás ten pravý, čtěte dále. 

Dřevěné parkety

Dřevo poskytuje přirozenou krásu, které se koberce jen tak nevyrovnají. Vydrží poměrně dlouho a lze ji mnohokrát obnovovat. Dřevěné podlahy jsou navíc dvojnásob praktické pro domácnosti s domácími mazlíčky. Čistí se mnohem snadněji než koberec a nezachycují se na něm vlasy ani prach. Je také lepší volbou pro astmatiky a alergiky, protože alergeny se na hladké podlaze nezachytávají.

Na druhou stranu dřevěná podlaha netlumí zvuky tak dobře jako koberec. I malý předmět spadlý z malé výšky může způsobit hluk. Parkety mohou časem začít vrzat a lze je snadno poškrábat. 

Koberce

Koberce zútulní a zahřejí místnost. Jsou levnější než dřevěné parkety, ale to samozřejmě závisí na typu a kvalitě koberce, který si vyberete. Dobře tlumí zvuky, což se hodí, pokud rádi ponocujete a nechcete rušit rodinu nebo sousedy. Navíc je lze snáze vyměnit a vdechnout místnosti nový život.

Nevýhodou je, že ačkoli jsou koberce zpočátku levnější, je třeba je vyměnit dříve než dřevěné podlahy. Rychleji se opotřebovávají, hůře se čistí a zachycují více nečistot, jako jsou zvířecí chlupy, prach nebo roztoči.

Při výběru podlahové krytiny je třeba myslet na to, kdo bude místnost používat. Pouštíte do místnosti své domácí mazlíčky? Zařizujete pokoj pro děti nebo pro sebe? V úvahu je třeba vzít také velikost místnosti a samozřejmě preference členů domácnosti. Můžete také udělat kompromis a místo celoplošného koberce zvolit parkety a menší koberec pod stolem nebo postelí.

Každý den budete tvrdě pracovat na zlepšení kvality svého života. Práce v Nemecku nebo Rakousku, vám pomohla ušetřit a vy jste se rozhodli přestavět svůj byt nebo dům. Abyste své peníze investovali co nejrozumněji, musíte si o projektech, do kterých se chcete pustit, nastudovat co nejvíce. Pokud tedy potřebujete poradit, obraťte se na svého dodavatele podlahových krytin nebo jednoduše navštivte showroom Koratex Bratislava.

Měli byste si také dobře rozmyslet, zda si nasadíte pohodlné pracovné rukavice a podlahu zrenovujete s pomocí přátel a rodiny, nebo si raději najmete firmu, která to udělá za vás. 

Foto: elements.envato.com

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek