DomůRady a NávodyPlazmový hořák aneb kolik stojí řezačka do dílny?

Plazmový hořák aneb kolik stojí řezačka do dílny?

Podíváte-li se do prakticky jakékoliv dílny šikovného českého kutila, naleznete v ní velké množství různých druhů nářadí a nástrojů. Není se čemu divit, protože zvláště muži žijící v malých městech a na vesnicích se rádi pouští do vlastních konstrukčních projektů, v jejichž realizaci jim mimo jiné pomáhá plazmový řezák a moderní svářečka. Obě tyto zařízení můžete zakoupit prostřednictvím specializovaného e-shopu z pohodlí vašeho domova.

Co řezačka umí?

Plazmový hořák může v současné době generovat i relativně malá řezačka kompaktních rozměrů, která se hodí k dělení všech druhů kovů. Elektrické zařízení je vyrobené renomovaným německý výrobcem s více než 40letými zkušenostmi s vývojem svářeček a plazmových řezaček. V rukou zkušeného řemeslníka si dokáže plazmový hořák poradit s řezem o tloušťce 10 milimetrů, nicméně u oceli se tloušťka řezu zvyšuje na 12 milimetrů.

Jaké jsou největší výhody?

Největší výhodou plazmy je relativně rychlé a snadné dělení kovových materiálů, a to prakticky v jakýchkoliv podmínkách. Díky kompaktním rozměrům se řezačka vejde do každé dílny, na čemž si německý výrobce Güde zakládá. Ten si totiž vzal za cíl vytvořit kvalitní plazmovou řezačku, která bude dostupná široké části obyvatel, a přitom bude odvádět vynikající práci. Další velkou výhodou je vlastní regulátor tlaku s odlučovačem kondenzátu.

Kolik řezačka stojí?

Asi si říkáte, že kvalitní plazmový hořák bude stát nejméně několik desítek tisíc korun, protože se jedná o moderní technologii usnadňující dělení kovových materiálů. Ve specializovaném elektronickém obchodě však plazmovou řezačku značky Güde pořídíte už za necelých 5 tisíc Kč. Ta je určena pro domácí dílny, protože k jejímu provozu není potřeba žádných speciálních plynů. Plazmový hořák si totiž vystačí se stlačeným vzduchem z kompresoru.

Chybí-li vám v dílně plazmová řezačka, pak není nic jednoduššího, než si ji z pohodlí domova objednat ze specializovaného e-shopu. Sami budete mile překvapeni výhodným poměrem cena x kvalita.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek