DomůRady a NávodyRepasované brzdové třmeny – výhodné řešení opravy brzd

Repasované brzdové třmeny – výhodné řešení opravy brzd

Brzdové třmeny jsou používány u osobních i nákladních vozidel, kamionů, autobusů, návěsů či přívěsů. Jednou za čas se neobjedou bez opravy, jelikož jsou během provozu vystaveny vlivům prostředí. Není přitom nutností kupovat nový třmen, namísto toho využijte repase.

Brzdový třmen

Brzdový třmen je třeba opravit při opravě vzduchových či kapalinových brzd. Repase je levnějším řešením než nákup nového třmenu. Cena za repasované brzdiče je výrazně nižší. Ve srovnání s cenou za nové je pouze třetinová. Oprava vás tak vyjde mnohem levněji, přičemž vlastnosti repasovaného a nového třmenu jsou srovnatelné. V autě rozdíl nepoznáte, navíc získáte dvouletou záruku pro případ, že by se přece jen objevilo zhoršení. Servis nabízí kontrolu třmenu v rámci záruky.

Repasované brzdové třmeny

Repasované brzdové třmeny jsou snadno dostupné. Jestliže je třmen pro vaše vozidlo dostupný skladem, můžete ho dostat ihned. Pokud však nejde o skladový artikl, musí nejprve proběhnout repase vašeho třmenu. Celý proces je velmi rychlý, renovace většinou proběhne ještě v ten den, kdy jste službu poptali. Zejména u atypických třmenů se doba repase může prodloužit na dva dny. I to je však velmi krátká doba a se svým vozem se budete moci brzy vrátit do provozu.

Brzdové třmeny

Brzdové třmeny jsou během repase důkladně očištěny a následuje ošetření pro zvýšení odolnosti odlitku třmenu. Třmen brzdový je nejprve rozebrán a celý vnitřní agregát je vyjmut. Odlitek brzdiče je poté otryskán od rzi a připraven na nátěr speciální barvou. Právě ta zvyšuje odolnost třmenu vůči vlivům vnějšího prostředí. Na závěr je celý vnitřní agregát vyměněn za nový a repase brzdového třmenu je tak kompletní.

Repase brzdových třmenů je výhodným řešením, přičemž nabízí perfektní výsledky.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek