DomůPodnikáníInvestoři Twitteru žalují Muska za postup při převzetí společnosti

Investoři Twitteru žalují Muska za postup při převzetí společnosti

Investoři Twitteru žalují podnikatele Elona Muska i samotnou firmu vlastnící stejnojmennou sociální síť za jejich postup při realizaci jeho převzetí společnosti.

Šéf automobilky Tesla podle žaloby několikrát porušil kalifornské korporátní zákony.

Navrhovanou skupinovou žalobu podal tento týden v San Francisku investor William Heresniak, který uvedl, že jedná „jménem sebe a všechny ostatní v podobné situaci“, informuje zpravodajský portál BBC.

Žaloba obviňuje Muska z „nesprávného jednání“, jelikož jeho „nepravdivá prohlášení a manipulace s trhem vytvořila ‚chaos‘ v centrále Twitteru v San Francisku“.

Uvádí také, že podnikatel zpožděním oznámení jeho velkého podílu v Twitteru a plánem stát se členem správní rady měl finanční prospěch.

Některé jeho tweety také byly podle žalobců zavádějící. To zahrnuje i příspěvek ze dne 13. května, ve kterém Musk řekl, že převzetí Twitteru je pozastaveno pro pochybnosti o počtu falešných účtů na sociální síti, a podle žaloby měl manipulovat trh.

Analytici spekulují, že Musk může hledat způsoby, jak snížit cenu koupě Twitteru nebo od dohody odejít. Podnikatel několikrát na Twitteru napsal, že ho znepokojuje počet falešných kont na platformě. Také naznačil, že může usilovat o menší kupní cenu než 44 miliard dolarů, na kterých se v březnu dohodl se správní radou.

Musk nabídl převzetí Twitteru při ceně 54,20 dolaru za akcii, ale akcie jsou nyní o zhruba 27 procent nižší.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek