DomůPodnikáníTendr na nový mýtný systém vyhrál CzechToll, jeho partnerem je současný provozovatel...

Tendr na nový mýtný systém vyhrál CzechToll, jeho partnerem je současný provozovatel systému

V tendru na vybudování elektronického mýtného systému a poskytování služeb technické podpory uspěl provozovatel českého mýtného systém společnost CzechToll se sídlem v Praze.

Národní dálniční společnost (NDS) oznámila úspěšného uchazeče po vyhodnocení tří přijatých nabídek na základě poměru ceny a kvality, necelé čtyři měsíce po jejich předkládání.

CzechToll po otevírání nabídek koncem ledna informoval, že předložil nejnižší cenovou nabídku a jeho dodavatelem v soutěži je současný provozovatel mýtného systému na Slovensku společnost SkyToll.

Celkem tři nabídky
Další dvě nabídky v mýtném tendru předložily skupina dodavatelů Vendeka Group ve složení Optokon, a. . s., Jihlava (Česko), Vendéka Information Technologies Trade Co., Ltd. (Phils.) Inc, San Juan (Filipíny) a Vendeka Bilgi Teknolojileři Ticaret Anonim Sirketi, Cankaye/Ankara (Turecko) a také firma Data System Soft 2, spol. s r.o., Bratislava.

Dálničáři ​​informovali o výsledku vyhodnocení nabídek v tendrových dokumentech ve Věstníku veřejných zakázek. Nabídky vyhodnotily podle dvou kritérií, přičemž celková cena za dodání předmětu zakázky bez daně z přidané hodnoty měla váhu 65 procent a odezva služeb provozní podpory elektronického mýtného systému 35 procent.

Pokud nikdo z uchazečů nepodá námitky proti vyhodnocení nabídek, NDS bude moci uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem.

NDS vyhlásila veřejnou soutěž na vybudování nového mýtného systému v prosinci 2020. Předpokládaná cena zakázky plánované na více než jedenáct let je téměř 42 milionů eur bez DPH.

Kdy bude národní elektronický mýtný systém
Nový národní elektronický mýtný systém v režii státu by měl být zaveden po ukončení tendru na jeho vybudování a implementaci přibližně na jaře příštího roku. Původně měl nahradit současný mýtný systém od začátku příštího roku, protože smlouva NDS se společností SkyToll uplyne koncem tohoto roku.

Toto zpoždění výběr mýtného neohrozí, protože Evropskou službu elektronického výběru mýtného plánují na Slovensku zprovoznit letos v září.

Ministr dopravy a výstavby Andrej Doležal nedávno přiznal, že záměr vysoutěžit a zavést nový mýtný systém do dvou let od začátku tendru na jeho vybudování byl velmi ambiciózní.

„Implementace národního systému skončí řádově na jaře 2023. Čas, dokud se implementuje národní, vykryjí poskytovatelé Evropské služby elektronického výběru. Právě mezinárodní mýtné nám pomůže překlenout čas, než budeme mít implementován národní systém,“ řekl ministr.

„Musíme zajistit, aby pokračoval výběr mýta i po 1. lednu 2023, a to se implementací mezinárodního mýta podařilo,“ dodal Doležal.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek