DomůPodnikáníMusk vyhrožuje, že odstoupí od 44 miliardové dohody o koupi Twitteru

Musk vyhrožuje, že odstoupí od 44 miliardové dohody o koupi Twitteru

Podnikatel Elon Musk vyhrožuje, že odstoupí od dohody odkoupit Twitter za 44 miliard dolarů.

Společnost, která provozuje stejnojmennou sociální a mikroblogovací síť obviňuje, že mu odmítají vydat informace o spamových účtech.

Právní zástupci generálního ředitele společností Tesla a SpaceX hrozby formulovali v dopise Twitteru datovaném v pondělí, který společnost zařadila do evidence americké Komise pro cenné papíry a burzy.

Akcie Twitteru v pondělí po otevření obchodování klesly o více než pět procent.

Musk podle dopisu od 9. května, což bylo asi měsíc od jeho nabídky na odkup firmy, opakovaně žádal o tyto informace, aby dokázal zhodnotit, kolik z 229 milionů účtů na síti je falešných.

Právníci přitom tvrdí, že Twitter nabízí jen poskytnutí detailů o svých testovacích metodách, ale Musk žádá data, aby si mohl udělat vlastní analýzu, protože metodologii Twitteru považuje za laxní.

Na základě nejnovější komunikace je proto Musk podle právníků přesvědčen, že společnost porušuje jeho právo na informace vyplývající z dubnové dohody a vyhrazuje si všechna s tím související práva, tedy i právo odstoupit od dohody.

Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal uvedl, že společnost dlouhodobě odhaduje počet falešných účtů na necelých 5 %, přičemž odhady počtu botů pravidelně předává i Komisi pro cenné papíry a burzy s tím, že upozorňuje, že jejich odhady mohou být příliš nízké.

Podle expertů Musk nemůže dohodu jednostranně pozastavit, i když to mu zatím nezabránilo v tom, aby se choval jakoby mohl.

Odstoupí-li od ní, mohla by mu z toho vyplynout povinnost uhradit miliardové odstupné.

Na základě dohody může podle agentury AP Musk odstoupit od dohody v případě „špatných materiálních vlivů“ způsobených společností. To dohoda definuje jako změnu, která negativně ovlivní obchodní nebo finanční poměry Twitteru.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek